fbpx

Kuo naudingos Mobility treniruotės

yoga

Mobilumas yra kertinė sveiko kūno savybė. Jei negalite laisvai atlikti tam tikro pratimo judesio pilna amplitude, rizikuojate gauti traumą bandydami tai padaryti per jėgą. Dėl šios priežasties būtina skirti pakankamai laiko mobilumui didinti prieš arba po treniruotės. Idealiu atveju mobilumo ugdymui reikia atskiro užsiėmimo, kuris tuo pačiu veiktų kaip aktyvaus atsigavimo po intensyvaus fizinio krūvio priemonė.

Ką daryti jei nepakanka laiko pilnai Mobility treniruotei?

Net ir 5-10 minučių kasdienio efektyvaus darbo mobilumui didinti ar išsaugoti gali turėti didelę reikšmę Jūsų progresui ir rezultatams. Svarbu suvokti, jog viena iš pagrindinių priežasčių, trukdančių jaustis atletišku(-a), gali būti, ne jėgos, ištvermės ar greičio, bet mobilumo stygius. Jei negalite be skausmo efektyviai atlikti bazinių judesių ar išlaikyti pozą, kurios reikalauja tam tikras pratimas, ilgainiui tai imsite jausti ir už sporto salės ribų. „Kultivuok arba degraduok“ (angl. use it or lose it) taisyklė galioja ir Jūsų mobilumui. Todėl kasdien atlikti mobilumo palaikymo bei didinimo pratimus, kurių galite išmokti Amber CrossFit grupinėse arba asmeninėse Mobility treniruotėse, yra daug lengviau nei atgauti šią savybę.

3 priežastys kodėl Jums gali padėti Mobility treniruotės

Žemiau pateikiamos trys pagrindinės priežastys, kodėl mobilumo ugdymas turėtų būti esminis bet kokios kūno priežiūros bei tobulinimo treniruočių programos papildymą kiekvienam norinčiam būti sveiku ir aktyviu:

  1. Mažesnė traumų tikimybė. Akivaizdu, jog ši priežastis yra pati svarbiausia. Bet kokie judesio laisvės apribojimai ilgainiui didina riziką susižaloti. Profesionaliame sporte yra tam tikrų išimčių, pavyzdžiui krepšinyje (ypač NBA) yra įprasta teipuoti čiurnas, taip sumažinant tikimybę jas patempti dėl didelio kiekio staigių judesių, dažnai keičiant judėjimo kryptį. Tačiau tokio stabilizavimo kaina yra išauganti rizika gauti retesnę, bet gerokai sunkesnę kelio traumą, kadangi dėl mažesnės čiurnos judesio amplitudės perteklinė kinetinė energija keliauja „aukštyn“. Todėl bendrai paėmus, kiekvienas sąnarys pagal fiziologiją turėtų būti maksimaliai mobilus (čiurnos, klubai, krūtininė stuburo dalis, pečiai) arba stabilus (pėdos, keliai, apatinė nugaros dalis, mentys).
  2. Sveikesni sąnariai. Atlikdami mobilumo pratimus tam tikram sąnariui, Jūs atliekate jo „ apšildymą“. Šis žodis naudojamas ne veltui, nes tokiu būdu suaktyvinama kraujo cirkuliacija aplinkiniuose minkštuosiuose audiniuose bei sąnariuose esančio sinovialinio skysčio, palengvinančio judesius, gamybą. Tokiu būdu mūsų sąnariai mažiau apkraunami ir tarnauja ilgiau.
  3. Jėgos ugdymas. Atlikdami pritūpimą, ar bet kurį kitą pratimą, ribotoje judesio amplitudėje, Jūs neišnaudojate viso turimo jėgos potencialo. Todėl pirmiausia svarbu išmokti kontroliuoti ir maksimizuoti jėgą judesio amplitudės pabaigoje, atliekant specialius mobilumo ugdymo pratimus.

Ko reikia norint pradėti Mobility treniruotes?

Viskas ko reikia esate Jūs – kasdienei savarankiškai mobilumo praktikai atlikti nereikia daug laiko ir papildomų priemonių – užtenka dirbti su savo kūno svoriu. Žinoma, egzistuoja ir sudėtingesnės technikos, kurioms prireiks volo, gumos arba lengvo svorio – svarelio, giros ar blynų. Jų išmokti galite Amber CrossFit Mobility klasėje arba individualaus užsiėmimo metu.

Sveikas kūnas – tai ilgaamžiškumas ir lengvesnis bei patogesnis gyvenimas. Tai galite turėti ir Jūs. Todėl savo vardu kviečiu prisijungti prie mobilumo ugdymo užsiėmimų – mokykimės, stiprėkime ir atsipalaiduokime drauge!