fbpx

Kuo skiriasi sporto klubai

Amber CrossFit treniruotes

Kuo skiriasi sporto klubai Vilniuje

Sporto sektorius auga

Sporto sektorius Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, auga labai sparčiai. Daugiau ir daugiau žmonių atranda sportą ir jo teikiamą naudą sveikatai bei gyvenimo kokybei. Sporto klubas tampa viena iš pagrindinių vietų dienotvarkėje. Augant sporto sektoriui didėja ir sporto pasiūla, dėl ko žmonės gali pasirinkti jiems priimtiniausią sportavimo būdą.

Biudžetiniai vs Butikiniai

Šiuo metu pastebimas dviejų tipų sporto klubų augimas – tai pigūs 24 val per parą dirbantys sporto klubai ir maži organizuotus specifinius grupinius užsiėmimus siūlantys sporto klubai. Tai du sparčiai populiarėjantys sporto klubų modeliai, iš kurių vienam priklausome ir mes. Kiekvienas gali rasti sau tinkamą sporto klubą Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

24/7

Biudžetiniai sporto klubai, tai labai tinkamas pasirinkimas daugeliui žmonių, ypač jaunimui. Nes šių sporto klubų narystės kainuoja pigiai, nuo 10 iki 50 eur. už mėnesį, Šie klubai veikia pagal modelį, kuomet jie stengiasi turėti kuo daugiau narių už prieinamą kainą. Šiuose klubuose didžioji dalis narysčių yra ilgalaikės, tačiau tik nedidelė narystes turinčių žmonių dalis lanko sporto klubus reguliariai.

Šie sporto klubai dažniausiai būna įrengti labai kokybiškai, juose pastatyti modernūs ir labai brangūs treniruokliai, kurie beveik visi turi paaiškinimus, kaip jais naudotis. Todėl šie klubai tampa puikiu pasirinkimu žmonėms, kurie nori sportuoti individualiai arba pagal specialią programą. Taip pat tokie klubai stengiasi prisitaikyti prie populiarėjančių treniruočių programų įrengdami specialias laisvųjų svorių zonas. Dėja šiose zonose paaiškinimų kaip sportuoti nebe užtenka. Pradėti sportuoti tokiame sporto klube nėra pats geriausias pasirinkimas pradedantiesiems, kuriems dėl patirties ir informacijos apie sportą stokos, tokios treniruotės neduos apčiuopiamų rezultatų, ko pasekoje sporto klubo lankomumas sumažės. Taip pat sportuojant individualiai padidėja traumų tikimybė.

Asmeninės treniruotės

Šie arba 24/7 klubai tampa puiki vieta treniruotis su asmeniniu treneriu. Šiuo metu tai ypač populiarus treniruočių būdas, nes tai puikus būdas išmokti taisyklingai sportuoti, laikytis disciplinos ar tam tikros sportinės programos. Asmeninės treniruotės, tai vienas iš brangesnių treniravimosi būdų, tokių treniruočių kainos Lietuvoje svyruoja nuo 20 – 100 eur. už vieną kartą. Tačiau individualus trenerio dėmesys užtikrina maksimalią treniruotės kokybę. Renkantis asmenines treniruotes yra labai svarbu pasirinkti profesionalų trenerį, kuriam patikėsite savo sveikatą. Beveik visi sporto klubai Vilniuje siūlo asmeninio trenerio paslaugas.

Grupinės treniruotės mažose grupėse

Treniruotės mažose grupėse suteikia galimybę sporto klubo lankytojams sportuoti su pakankamu trenerio dėmesiu ir už tai mokėti mažiau negu dirbant asmeniškai su treneriu. Priklausomai nuo sporto klubo, bet kartas grupinėje treniruotėje svyruoja nuo 5 – 12 eur. Renkantis grupinių užsiėmimų sporto klubą labai svarbu pasirinkti tinkamą sporto klubo treniruočių metodiką, taip pat atsirinkti sporto klubą pagal jame dirbančių trenerių kvalifikaciją, bei naujų narių integravimo procesą. Mūsų klube, visos CrossFit treniruotės vyksta mažose iki 10 žmonių grupėse, taip siekiame užtikrinti trenerio dėmesį kiekvienam treniruotės dalyviui. Taip pat visi nauji nariai, privalo išklausyti specialų Pradmenų kursą, kuris yra skirtas integruoti naujus narius į Amber CrossFit treniruotes. Visi oficialūs CrossFit sporto klubai Vilniuje, turi specialias mokomąsias programas naujokams. Daugiau apie Pradmenų kursą galite pasiskaityti čia: Kaip pradėti

Treniruočių metodologija

Augant sporto sektoriui, daugėja ir įvairių grupinių treniruočių programų ar metodologijų. Šiuo metu visame pasaulyje populiarios treniruočių programos, kurios remiasi aukštu treniruočių intensyvumu. Tačiau labai dažnai tokios treniruotės būna žalingos klientams, dėl nepamatuoto krūvio ar netaisyklingai atliekamų pratimų, kai pasirenkama intensyvumas o ne pratimų atlikimo kokybė. Taip pat vis daugiau įvairių sporto klubų bando sukurti savo treniruočių programas pavadindami jas panašiais pavadinimais.  Tokių treniruočių metu atliekami tie patys pratimai kaip ir CrossFit treniruotėse, tačiau be jokios ilgalaikės programos ar treniruočių struktūros. Dažnai ir be užtikrinto trenerių dėmesio, dėl to kad klasės yra didelės ir klientai neturi pradmenų.

Vienas iš pagrindinių principų, kuo skiriasi Amber CrossFit treniruotės, nuo kitų panašių treniruočių metodikų yra tai:

  • Aktuali treniruočių programa – Amber CrossFit treniruočių programą sudarome vertindami dabartinę mūsų narių fizinę būklę, aktyviai reaguojame į pokyčius ir narių poreikius.
  • Analizuojame treniruočių duomenis  – Treniruočių progresui sekti, mes naudojame šiuolaikines technologijas, kurios mums leidžia stebėti mūsų narių sportinius rezultatus ir progresą. Pagal tai mes sudarome treniruočių metodiką, kuri yra orientuota į ilgalaikius mūsų narių sportinius rezultatus.
  • Treniruotės kokybė  – treniruotės vyksta mažose iki 10 žmonių grupėse. Taip užtikrinamas kokybiškas trenerio dėmesys kiekvienam treniruočių dalyviui.
  • Sporto pagrindai – Visi nauji nariai norintys lankyti mūsų treniruotes privalo išklausyti specialųjį mokomųjų treniruočių kursą – Pradmenys.
  • Treniruotės planas – Amber CrossFit treniruotės vyksta pagal aiškiai struktūrizuotą treniruočių planą, į kurį įeina: apšilimas, jėgos/įgūdžio dalis, tada seka dienos treniruotė (WOD) po kurio kiekviena treniruotė užbaigiama atvėsimo dalimi. Visų pirma mes orientuojamės į teisingą ir kokybišką pratimų atlikimą prieš intensyvumą.

Svarbu paminėti, jog oficialūs CrossFit sporto klubai stipriai skiriasi nuo panašias treniruotes teikiančių sporto klubų. CrossFit sporto klubuose, visos treniruotės vyksta pagal iš anksto numatytą sistemą ir treniruočių planą. CrossFit sporto klubai, turi atitikti aukštus treniruočių kokybės reikalavimus. CrossFit klubuose dirbantys treneriai privalo būti sertifikuoti ir turėti CrossFit Level 1 trenerio lygį.

Visus Lietuvoje esančius CrossFit sporto klubus galite rasti šiame puslapyje: https://map.crossfit.com/Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *